شما برای ساخت انواع دست‌ساز ساده مطرح شده در لیست پایینی نیازی به صرف زمان زیادی در منزل ندارید. در این نوشته ۱۹ طرح دست‌ساز ساده و جذاب را برای شما فراهم کرده‌ایم که می‌توانید در زمانی کمتر از یک ساعت این دست‌سازها را تهیه کنید. وسایل مطرح شده در این نوشته علاوه بر کاربردی بودن آن‌ها، سبب می‌شود تا خلاقیت شما را پرورش دهد.

۱- گیره هدفون

اگر شما هم جز کسانی هستید که با در هم‌پیچیدگی و گره خوردن هدفون خود مشکل دارید می‌توانید با تهیه این گیره هدفون زیبا با این مشکل خداحافظی خواهید کرد. برای ساختن این دست‌ساز زیبا فقط به چند عدد گیره لباس چوبی، چسب و نوارهای رنگی نیاز دارید. هدفون را از داخل این گیره چوبی رد خواهید کرد. در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید گیره‌ها را مطابق سلیقه خود با استفاده از نوارهای کاغذی و چسب رنگ‌آمیزی کنید و از آن لذت ببرید.

گیره هدفون

۲- شمع‌های تزیین شده

این شمع‌های تزیین شده زیبا را می‌توانید در نقاط مختلف منزل استفاده کنید. این دست‌ساز ساده جذاب و دوست‌داشتنی را می‌توانید به راحتی با استفاده از نوارهای آلومینیومی چسبی، تزیین کنید. برای انجام این کار فقط کافی است متناسب با تعداد و اندازه شمع‌های خودتان مقداری نوار آلومینیومی چسبی داشته باشید. در صورتی که نوار آلومینیومی معمولی ندارید، نگران نباشید با استفاده از انواع مختلف چسب اعم از نواری، مایع یا حرارتی می‌توانید آن‌ها را بچسبانید و چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب کنید.

شمع‌های تزیین شده

۳- طراحی آبرنگ بر روی لباس

نقاشی و طراحی روی لباس یکی از هیجان‌انگیزترین کارهایی است که اکثر مردم علاقه دارند. شما می‌توانید با استفاده از طرح‌های زیبایی که روی لباس‌های خود خلق می‌کنید، طرح‌های زیبا به وجود آورید. این طرح‌ها سبب می‌شود تا لباس‌ها از یکنواختی خارج شوند و زیبایی منحصربه فردی به لباس‌های خود بدهید و مانند یک الماس در مهمانی‌ها بدرخشید.

برای تهیه این دست‌ساز ساده و زیبا کافی است لباس‌هایی که قبلن استفاده می‌کردید و الان برای شما جذابتی ندارد را انتخاب کنید. علاوه بر لباس‌های خود به رنگ آبرنگ، قلم‌مو اسفنج، یک فنجان و یک صفحه نیاز دارید. در ابتدای کار کافی است تا لباس را با استفاده از اسفنج مرطوب کنید. سپس رنگ‌ مورد علاقه خود را با استفاده از آبرنگ به وجود آورید.

طراحی آبرنگ بر روی لباس

۴- دستبند خلاقانه

دست‌بندهای خلاقانه به عنوان یکی از انواع دست‌ساز ساده و خلاقانه شناخته می‌شود که در حال حاضر مورد مقبول افراد زیادی قرار گرفته است. شما می‌توانید این دستبندها را متناسب با لباس خود ست کنید. برای تهیه این دستبندها به مقداری کش، سنگ‌های قیمتی که مورد استفاده شما قرار نمی‌گیرد، یک عدد قیچی برای برش کش‌ها در اندازه دلخواه، یک عدد سیم‌ چین و گیره مخصوص این نوع دستبندها نیاز دارید. تمام موارد بیان شده را به راحتی می‌توانید در منزل تهیه کنید. نگران گیره مخصوص دستبندها هم نباشید، چون این گیره‌ها به راحتی قابل تهیه از بازار می‌باشند. یکی از ساده‌ترین وسایلی که می‌توانید به عنوان سنگ قیمتی در این نوع دستبندها استفاده کنید، وسایل جانبی مورد استفاده در لوسترها می‌باشد که با توجه به نوع آن می‌توانید درخشش فوق‌العاده‌ای در دستان شما داشته باشد.

دستبند خلاقانه

دستبند خلاقانه

 

۵- دفتریادداشت چرمی

این هدیه و دست‌ساز ساده می‌تواند گزینه مناسبی به عنوان هدیه به افرادی که دوست‌شان دارید باشد. این دفتریادداشت چرمی یک هدیه قابل و ارزشمند است که برای مدت‌های زیادی برای افراد ماندگار خواهد شدو و یاد شما را تداعی می‌کند. کاربردی بودن از دیگر ویژگی‌های این دفتریادداشت چرمی می‌باشد. برای ساخت این دفتر یادداشت به مقداری چرم و یک دفتر یادداشت زیبا نیاز دارید. این نکته را مد نظر داشته باشید که هنگام برش چرم نباید اجازه دهید تا لبه‌های دفتر یادداشت به صورت نامنظم و ریش‌ریش به وجود آید. برای این کار می‌توانید از فروشندگان و تولیدکنندگان درخواست کنید که مطابق اندازه دفتر یادداشت شما، چرم مورد نیازتان را برش دهند.

دفتریادداشت چرمی

۶- تی‌شرت تابستانه

هوای گرمی و شرجی تابستان باعث می‌شود که نتوانیم از هر نوع لباس استفاده کنیم. برخی از لباس‌ها هستند که مخصوص تابستان و هوای گرم آن است. شما می‌توانید این تی‌شرت تابستانه زیبا را با چند حرکت و ترفند ساده ایجاد کنید و از آن لذت ببرید. در صورتی که یک تی‌شرت دارید که زیاد مقبول شما نیست و مناسب تابستان نیز نیست می‌توانید طرح‌های دلخواه خود را روی تی‌شرت‌تان ایجاد کنید و با خیال راحت در تابستان استفاده کنید. این نکته را مد نظر داشته باشید که قبل از اینکه طرح‌های دلخواه خود را بر روی تی‌شرت خود عملی کنید، بهتر است طرح‌ها را روی یک سطح دیگر مانند روزنامه تست و عملی کنید. هنگام ایجاد طرح‌ها باید به نوع قیچی، جنس پارچه و گوشه‌ها و زوایای طرح ایجاد شده دقت کنید، تا بتوانید یک طرح جذاب و دوست داشتنی ایجاد کنید. این دست‌ساز ساده علاوه بر این که سبب می‌شود تا در هزینه‌های شما صرفه‌جویی شود، سبب می‌شود تا افراد زیادی مشتاق آموزش نحوه ایجاد آن باشند. برای تهیه آن در ابتدا طرح اولیه خود را روی کاغذ ایجاد کنید، سپس طرح مورد نظر خود را بر روی تی‌شرت‌تان قرار دهید و سپس با استفاده از قیچی طرح مورد نظرتان را برش دهید.

تی‌شرت تابستانه

۷- کلاه‌های گل‌گلی

بدون شک افراد زیادی هستند که عاشق این کلاه‌های زیبا هستند و شاید شما یکی از این افراد باشید. این کلاه‌های زیبا سبب می‌شود تا زیباتر به نظر برسید. برای تهیه این کلاه‌های زیبا فقط به یک کلاه ساده و شاید غیر قابل استفاده و قدیمی نیاز دارید. با استفاده از چند عدد گل مصنوعی می‌توانید این دست‌ساز زیبا را تهیه کنید.

کلاه‌های گل‌گلی

کلاه گل‌گلی

۸- دکوراسیون تزئینی با استفاده از حروف الفبا

با استفاده از حروف الفبای کودکان می‌توانید این دست‌ساز زیبا را تهیه کنید. شاید شما هم این حروف الفبا را در منزل داشته باشید و استفاده زیادی در کارهای روزمره و دکوراسیون منزل شما نداشته باشد. برای تهیه این وسایل دکوراسیون تزئینی با استفاده از حروف الفبا، به حروف الفبا کودکان و اسپری رنگ احتیاج دارید. پیشنهاد ما این است که این حروف را با استفاده از رنگ طلایی رنگ‌آمیزی کنید. این حروف به عنوان راهنمای اتاق‌های خانه، نوشتن متن‌های دلخواه در منزل و موارد دیگری کاربرد دارد.

دکوراسیون تزئینی با استفاده از حروف الفبا

۹- تاج با استفاده از مقوای کاغذ توالت

این دست‌ساز ساده به راحتی و با کم‌ترین وسایل ممکن قابل تهیه است. شاید زمانی که تیتر این دست‌ساز ساده را مشاهده کردید، تعجب کرده‌اید ولی اگر توضیحات را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که می‌توان به سادگی این تاج زیبا را تهیه کرد. امروزه دستمال توالت یکی از مواد مصرفی ضروری و یکسان در زندگی ما شده است. مقواهای موجود در دستمال توالت هیچ‌ گونه استفاده‌ای ندارد و به دور انداخته می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از مقوای دستمال توالت، قیچی، یک عدد مداد و قلم‌موی رنگ و رنگ، این تاج زیبا را تهیه کنید.

برای تهیه این تاج کافی است طرح تاج را در ابتدا با استفاده از مداد بر روی مقوای کاغذ توالت ایجاد کنید، سپس با استفاده از قیچی این طرح را برش دهید. در نهایت می‌توانید با استفاده از قلم‌موی رنگ و رنگ یا اسپری رنگ، تاج خودتان را مطابق سلیقه خودتان رنگ‌آمیزی کنید.

وقتی این طرح را به صورت عملی خودتان ایجاد کنید، تعجب‌خودتان بیشتر خواهد شد، چون از زیبایی این تاج به وجد خواهید آمده و شگفت زده خواهید شد.

تاج با استفاده از مقوای کاغذ توالت

تاج با استفاده از مقوای کاغذ توالت

۱۰- قلاب آویز چرمی

ساده‌ترین وسایل به عنوان یک طرح و دکوراسیون زیبا در منزل شناخته می‌شوند. شما می‌توانید به عنوان یک دست‌ساز ساده از قلاب آویز چرمی استفاده کنید. این قلاب آویز چرمی کاربردهای مختلفی در منزل می‌تواند داشته باشد. از این قلاب‌ها می‌توانید به عنوان یک نگه دارند وسایل مختلفی مانند قفسه‌ها، وسایل کار مانند نقشه‌ها، تصاویر و غیره استفاد کنید. برای ساخت این قلاب آویز چرمی زیبا فقط کافی است مقداری چرم که به صورت غیرقابل استفاده در خانه وجود دارد تهیه کنید و با استفاده از پرچ در گوشه‌های این چرم به عنوان آویز استفاده کنید. نکته‌ای که هنگام این آویز چرمی باید توجه کنید، میزان وزنی است که از آن درخواست دارید، می‌باشد. نباید وسایل با حجم زیاد را از این آویزها، آویزان کنید. در ضمن باید هنگام نصب پرچ بر روی چرم مراقب پاره شدن چرم باشید. در برخی از مواقع هم می‌توانید از یک میخ یا پیچ برای نصب این قلاب آویز چرمی استفاده کنید.

قلاب آویز چرمی

قلاب آویز چرمی

۱۱- کیلیپس چرمی

شاید شما در نگاه اول تصور کنید که این کلیپس‌های چرمی زیبا از فروشگاه تهیه شده است ولی این‌ گونه نیست بلکه این کیلیپس‌ها را می‌توانید به راحتی در منزل تهیه کنید. برای ساخت این دست‌ساز ساده و زیبا به یک قطعه کوچک چرم نیاز دارید تا بتوانید این کیلیپس را تهیه کنید. علاوه بر این که این کیلیپس‌ها زیبایی شما را دو چندان می‌کند، می‌توانید به عنوان یک هدیه زیبا و شایسته برای دوستان خود تهیه کنید. بعد از ایجاد طرح اولیه این کیلیپس با استفاده از چرم نیاز به قفل کیلیپس دارید که می‌توانید با هزینه بسیار ناچیز از بازار تهیه کنید یا از کیلیپس‌های کهنه، قدیمی و دور ریختنی خود استفاده کنید

کیلیپس چرمی

۱۲- روسری بافتنی

برای ساختن این روسری دست‌بافت و زیبا به مقداری کاموا نیاز دارید. این دست‌ساز خلاقانه و جذاب را می‌توان در عرض ۳۰ دقیقه تهیه کرد. البته کاربردها و طرح‌های مختلفی را می‌توانید با استفاده از کاموا ایجاد کنید که هر کدام ویژگی و طرح‌های منحصر به فرد خود را دارد. طرح‌هایی مانند دستمال گردن و شال و غیره که متناسب با نیاز و علاقه خود تهیه کنید. در اصل نحوه تهیه و ویژگی همه موارد بیان شده یکسان است و برای تهیه باید مقداری کاموا داشته باشید و براساس طرح‌های موجود که می‌توانید از نزدیکان خود مانند مادر خود یاد بگیرید یا از طریق جستجوی ساده در اینترنت طرح‌ مورد نظر خود را تهیه کنید و سپس اقدام به بافتن این روسری بافتنی زیبا بکنید.

روسری بافتنی

۱۳- قاب موبایل فلزی

قاب موبایل یک وسیله تکراری و روزمره در زندگی افراد مختلف است. طرح‌های جذاب زیادی در بازار وجود دارد که هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را دارید ولی این ایده که شما خودتان طرح مورد نظرتان را تهیه کنید و برای موبایل خود به عنوان قاب استفاده کنید یک ایده هیجان انگیز و جذاب است. شما می‌توانید با استفاده از قوطی نوشابه‌های فلزی یک قاب موبایل فلزی ایجاد کنید. بعد از استفاده از نوشابه، ظرف را با دقت شسته و خشک کنید. سپس می‌توانید با استفاده از یک قیچی، قوطی را براساس اندازه موبایل خود برش دهید. بعد از برش ممکن است فرم دهی قوطی نوشابه مشکل باشد ولی با مقداری تلاش و تمرین می‌توانید یک قاب موبایل فلزی مناسب و جذابی را برای گوشی خود تدارک ببنید.

قاب موبایل فلزی

۱۴- دوخت جیب برای تی‌شرت

شما می‌توانید برخی از وسایلی را که دیگر استفاده نمی‌کنید را احیا کنید و علاوه بر اینکه در هزینه‌های شما صرفه جویی شده، سبب می‌شود تا این وسایل مطابق سلیقه شما به وجود آید.

در صورتی که شما تی‌شرتی دارید که دیگر استفاده نمی‌کنید، می‌توانید با استفاده از یک تکه پارچه، یک جیب برای آن تهیه کنید. با استفاده از این دست‌ساز ساده می‌توانید تی‌شرت‌های خود را احیا کنید و از آن لذت ببرید.

دوخت جیب برای تی‌شرت

۱۵- حوله آویز برنجی

برای ساخت این دست‌ساز ساده می‌توانید از یک میله برنجی استفاده کنید. این میله برنجی را می‌توانید به راحتی از فروشگاه‌های مختلف تهیه کنید. این حوله آویز کاربردهای مختلف در نقاط مختلف خانه دارد. برای نمونه می‌توانید در دستشویی، حمام و آشپزخانه استفاده کنید. بعد از تهیه میله برنجی می‌توانید به سادگی با ابزارهای مختلف و ساده‌ای مانند انبردست می‌توانید حوله آویز خود را مطابق سلیقه و نیاز خود تغییر شکل دهید.

حوله آویز برنجی

۱۶- هدبند بافتنی

این هدبند می‌تواند برای شما بسیار کاربردی باشد. این هدبند را می‌توانید مانند یک مو بافتنی ایجاد کنید. استحکام و دوام ویژگی این هدبند زیبا است. بدون شک افراد زیادی جذب این هدبند بافتنی زیبای شما خواهند شد و از شما درخواست خواهند داد تا نحوه تهیه کردن آن را به سایر افراد هم آموزش دهید.

هدبند بافتنی

۱۷- گلدان جادویی

ابزارهای مختلف را می‌توانید به عنوان المان دکوراسیون در منزل به کار ببرید. گلدان‌های زیبا یکی از این ابزارها هستند که نقش بسیار مهمی در طراحی دکوراسیون خانه دارند. گلدان‌ها علاوه بر طراوت و زیبایی، احساس زندگی و هیجان را در منزل به وجود می‌آورند. شما می‌توانید این گلدان زیبا و جادویی را به راحتی تهیه کنید و یک اثر منحصربه فرد هنری را در دکوراسیون منزل خود به کار ببرید. این گلدان جادویی زیبا از یک گلدان، اسپری رنگ، الکل و آب تشکیل شده است. ترکیب موارد ذکر شده سبب می‌شود تا بتوانید این گلدن را به وجود آورید. هارمونی ملایم و زیبای به وجود آمده این گلدان، چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب خواهد کرد. از این دست‌ساز ساده و جذاب می‌توانید برای نگهداری انواع گل‌های آپارتمانی استفاده کنید. نکته‌ای که حایز اهمیت این است که در انتخاب گل‌ برای این گلدان جادویی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که گل‌هایی را انتخاب کنید که وقتی در داخل مخلوط الکل و آب قرار می‌گیرند دچار مشکل نشوند.

گلدان جادویی

۱۸- دست‌ساز ساده هدبند

برای ساخت این هدبند زیبا نیازی به وسایل زیاد و تخصص خاصی ندارید. به راحتی می‌توانید این هدبند را تهیه کنیدو از داشتن و کاربردی بودن آن لذت ببرید. این هدبند زیبا از مقداری پارچه تهیه می‌شود. می‌توانید هدبندهای تهیه شده را با لباس‌های خود هماهنگ کنید. به طوری که هارمونی داشته باشند.

هدبند

۱۹- پیرایشکی حلقه‌ای

اگر شما هم جز افرادی هستید که به شخصیت‌های کارتونی و انیمیشینی علاقه‌مند هستید، این پیرایشکی حلقه‌ای یا دونات می‌تواند جذاب باشد. این دست‌ساز ساده و جذاب را می‌توانید به راحتی در عرض چند دقیقه در خانه تهیه کنید. برای تهیه این پیراشکی حلقه‌ای به یک حلقه مانند حلقه تقویت مچ یا ابزاری مشابه آن نیاز دارید. با استفاده از لاک‌های که رنگ آن‌ها مورد علاقه شما است و شاید برای مدتی است که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، طرح‌های مورد نظر خود را بر روی آن عملی کنید. این دونات برای افرادی که عاشق انیمیشن هومر سیمپسون هستند جذابیت خاصی دارند و عاشق آن خواهند شد.

پیرایشکی حلقه‌ای

لطفاٌ در صورتی که هر یک از وسایل مطرح شده را تهیه کنید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید. اگر دست‌سازهای کاربردی دیگری را تهیه کرده‌اید، نحوه تهیه آن را با ما مطرح کنید تا بتوانید تجربه شما را با سایر کاربران نیز به اشتراک بگذاریم.

در صورتی که تمایل داشته باشید تا به مناسبت روز مادر دست‌سازهای زیبایی را به پاس قدردانی از مادرتان به او تقدیم کنید می‌توانید در این پست ایده‌های دست‌ساز زیبا برای هدیه روز مادر را مشاهده کنید.

منبع:  brightside.me

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *