بچه‌ها دوست دارند اغلب در بازی خود را به جای شخصیت‌های کارتن‌ها و اکثر صورتک‌های حیوانات بگذراند؛ یکی از ساده‌ترین شیوه‌ها برای واقعیت بخشی به تخیل فرزندان، استفاده از ماسک حیوانات است.

کاردستی ساده و سریع که می‌توان گفت همه بچه‌ها از درست کردن آن لذت می‌برند. در این نوشته با هم ماسک تعدادی از حیوانات محبوب بچه‌ها را با هم درست می‌کنیم.

ساخت انواع ماسک حیوانات

انواع ماسک حیوانات
انواع ماسک حیوانات

برای ساخت ماسک حیوانات می‌توان از وسایل مختلفی از مانند مقوا، کاغذ رنگی، نمد و حتی بشقاب‌های یک‌بارمصرف استفاده کرد. اولین قدم شما انتخاب مدل ماسک است، بعد از انتخاب مدل و طرح وسایل مورد نیاز از جمله: الگو ماسک، چسب، قیچی، کش ظریف و مقوا را آماده کنید.

ماسک روباه

اکثر بچه‌ها بخاطر شخصیت‌های متفاوت روباه در بیشتر داستان‌ها و کارتن‌های تلویزیونی به ماسک روباه علاقه بیشتری دارند. برای درست کردن این ماسک ساده، اول از هر چیز ماسک مورد نظر خود را بر روی کاغذ مقوایی (کاردستی) و یا کاغذ گلاسه ضخیم پرینت بگیرید. اگر از ماسک سیاه و سفید استفاده می‌کنید بعد از پرینت گرفتن آن‌را در اختیار کودک قرار داده تا رنگ کند و اگر از ماسک رنگی استفاده می‌کنید آن را روی مقوای بی رنگ و سفید پرینت بگیرید.

ماسک روباه
ماسک روباه

تصویر را روی کاغذ پرینت گرفته و بر روی مقوا بچسبانید و با استفاده از قیچی دور شکل مورد نظر و همین طور جای چشم ها را ببرید. سپس در دو طرف سر نزدیک گوش‌ها سوراخی ایجاد کنید و یک نوار یا کش نازک به دو طرف آن ببندید. قبل از بریدن کش یا نوار آن را دور سر کودک اندازه بگیرید تا تنگ یا گشاد نباشد.

درست کردن یک ماسک روباه به همین سادگی است؛ ماسک کودک شما آماده است.

 

ماسک راکن

کارتان رامکال، راکن معروف تلویزیون را به خاطر دارید؟ طرح مورد علاقه بعدی ما از بین ماسک حیوانات،تصویر یک راکن ساده و خاطرانگیز است. این‌بار این ماسک را برروی نمد می‌کشیم.

آموزش مرحله به مرحله ماسک حیوانات، ماسک راکن
آموزش مرحله به مرحله ماسک حیوانات، ماسک راکن

از نوار هم رنگ صورت یا دور چشم‌های می‌توانید به جای کش استفاده کنید.ماسک مقوای راکن نیز به شکل زیر می‌باشد.

ماسک مقوایی راکن
ماسک مقوایی راکن

ماسک خرگوش

گاها ممکن است شما طرح مورد نظر خود را در بین طرح‌های موجود پیدا نکنید؛ و شاید حیوان مورد نظر به شکل مورد دلخواه شما طراحی نشده است. شما می‌توانید برای تهیه ماسک جیواتان، به صورت مرحله به مرحله طرخ مورد نظر را خود نقاشی و آماده کنید. در این قسمت آموزش مرحله به مرحله طراحی یک خرگوش را با هم انجام می‌دهیم.

طراحی مرحله به مرحله ماسک خرگوش
طراحی مرحله به مرحله ماسک خرگوش

طرح مورد نظر را برری مقوا کشیده و بعد از خارج کردن چشم‌ها به دو طرف صورت کش اضافه کنید؛ کار رنگ آمیزی این طرخ را به کودکان خود بسپارید این‌کار باعث می‌شود  از درست کردن یک ماسک خرگوش و رنگ‌آمیزی آن دو برار لذت ببرند.

ماسک خرس

شما می‌توانند برای نقش آفرینی در بازی‌ها، مهمانی‌ها و یا جشن تولدها  از انواع ماسک حیوانات استفاده کنند. ماسک خرس، یکی از ماسک‌های مورد علاقه پسر بچه‌هاست.

الگو ماسک حرس قهوه‌ای
الگو ماسک حرس قهوه‌ای

ماسک کانگورو

شاید به راحنی بتوانید الگو ماسک سایر حیوانات را در اینترنت جستجو کنید، برای همین تصمیم گرفتم تا الگو یک حیوان متفاوت را در اینجا امتحان کنیم؛ شاید فرزندان شما تصویر یک کانگورو را با شیوه زندگی متفاوت دیده باشند، و مطمئنن بچه‌ها علاقه زیادی به پرش دارند، پس الگو ماسک یک کانگورو می‌تواند ایده جذابی باشد.

الگو ماسک حیوانات، کانگورو
الگو ماسک حیوانات، کانگورو

الگو ماسک حیوانات اهلی، ماسک گوسفند

تا بدین‌ مرحله اکثر ماسک‌های که در مورد آن‌ها صحبت کردیم حیوانات جنگلی بودند؛ قصد داریم در این مرحله یک حیوان اهلی و خانگی را برای طرح ماسک حیوانات خود انتخاب کنیم، این طرح ماسک گوسفند است.

یک طرح ساده، با شخصیتی آرام و دوست‌داشتنی ست.

ماسک حیوانات اهلی، ماسک گوسفند
ماسک حیوانات اهلی، ماسک گوسفند

 

کشیدن طرح ماسک‌ها، رنگ‌آمیز و ساخت این صورتک‌ها جذاب از سرگرمی‌های مورد علاقه اکثر کودکان است، در انتها مجموع طرح انواع  شخصیت‌های کارتونی را خواهید دید، تا هر شکلی که فرزند شما به آن علاقه داشت بتوانید به راحتی تهیه کنید.

 

مجموع طرح ماسک انواع حیوانات و شخصیت‌های کارتونی
مجموع طرح ماسک انواع حیوانات و شخصیت‌های کارتونی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *