بچه‌ها برخی از مواقع احساسات خود را با گچ، اسفنج‌ها، موزیک و نوارها در میان می‌گذارند. هیجان خود را با استفاده از ساخت انواع دست‌ساز خلاقانه مدیریت می‌کنند و با استفاده انواع ایده‌های مختلف سعی می‌کنند تا خلاقیت خود را افزایش دهند. در این نوشته ۴۰ ایده جذاب دست‌ساز خلاقانه معرفی شده است که می‌توانید به همراه فرزندان خود انجام دهید و بر خستگی خود غلبه کنید.

۱- پیراهن مهرشده

شما می‌توانید با استفاده از سیب‌زمینی این دست‌ساز خلاقانه را ایجاد کنید، اما فلفل دلمه‌ای که به اندازه یک فنجان باشد یک گزینه مناسب برای ساخت این دست‌ساز خلاقانه است. شما می‌توانید فلفل‌ دلمه‌ای را از نصف برش دهید و سپس در رنگ‌های مختلف و مورد علاقه خودتان غوطه‌ور کنید. این راه‌کار سبب می‌شود تا طرح‌های پیچیده را بتوانید عملی کنید سایه‌های سبزی که به وجود می‌آید سبب می‌شود تا یک طرح از گل بر روی تی‌شرت شما تداعی شود.

پیراهن مهرشده

۲- باسمه کاری: چاپ روی پارچه

باسمه‌کار یا همان چاپ روی پارچه یکی از جذاب‌ترین و مفرح‌ترین سرگرمی‌ها می‌باشد که شما با استفاده از آن می‌توانید طرح‌های مورد علاقه خودتان را به زیبایی به وجود آورید. با استفاده از ترکیب رنگ‌های مختلف می‌توانید یک سرگرمی جذاب برای کودکان‌تان به وجود آورید. در نهایت هم یک اثر هنری جذاب و فوق‌العاده خواهید داشت.

باسمه کاری: چاپ روی پارچه

 

۳- باغ پریان

شما می‌توانید یک باغ در اندازه کوچک و مینیاتوری در منزل خود ایجاد کنید. این باغ زیبا که مخصوص پریان است یکی از دست‌سازهای خلاقانه است که به راحتی می‌توانید ایجاد کنید و از وجود آن لذت ببرید. برای ساخت آن نیاز به وسایل بسیار و پیچیده ندارید، کافی است تا یک گلدان یا ظرف سفالی داشته باشید و با کاشت انواع گیاه‌های سبز و مورد علاقه فضای باغ را تداعی کنید و در نهایت با استفاده از المان‌هایی که مربوط به باغ است، زیبایی این باغ را دو چندان خواهید کرد.

باغ پریان

۴- عروسک جغد

با استفاده از مقدار کاغذ رنگی این دست‌ساز خلاقانه و زیبا که به صورت جغد است را تهیه کنید. تنها مشکل این عروسک جغد برش دادن کاغذها به صورت المان‌ و اجزای جغد است که برای عملی کردن این کار می‌توانید از پدر، مادر یا یکی از بزرگان کمک بخواهید. در نهایت هم می‌توانید با استفاده از مقداری نخ، این عروسک را به یک ماسک تبدیل کنید.

عروسک جغد

۵- اسکی توپ

شما می‌توانید با استفاده از سبدهای مختلف در منزل مانند سبد لباس‌های شسته نشده یک بازی جذاب و هیجان‌انگیز در منزل و سایر مناطق و فضای بسته عملی کنید. شما برای ساخت این وسیله خلاق، جذاب و سرگرم‌کننده می‌توانید از یک کارتن و دو سبد لباس استفاده کنید. وقتی که به همراه فرزندان خود این بازی را انجام می‌دهید، خستگی آن‌ها از بین خواهد رفت.

اسکی توپ

۶- تغییر چهره خنده‌دار

یکی از دست‌سازهای خلاقانه و بامزه تغییر چهره خنده‌دار است که به راحتی می‌توانید آن را تهیه کنید. شما می‌توانید با استفاده از چند ویژگی که دوست دارید یک سرگرمی ساده و جذابی را فراهم کنید. این سرگرمی‌ها می‌تواند ویژگی‌های احمقانه، خنده‌دار و … باشد.  این دست‌ساز ترکیب‌های بی‌شماری را ایجاد می‌کنند که می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم بکند.

تغییر چهره خنده‌دار

 

۷- نام کریستالی

شما می‌توانید اسامی یا حروفی را که مد نظر دارید را به صورت پیچی در آورید. برای این‌ کار یک لوله تمیز را به صورت حروف یا اشکالی که دوست دارید بپیچید. برای روشن شدن و جرقه زدن آن در شب می‌تواند از بوراکس استفاده کنید و یک شب هیجان انگیز به وجود آورید.

بوراکس پودری سفید رنگ می‌باشد که متشکل از کریستال‌های نرم بی‌رنگ است که به راحتی در آّب حل می‌شود. این ترکیب دارای کاربردهای گوناگون وسیعی بوده و ماده متشکله بسیاری شوینده‌ها‌، مواد آرایشی و لعاب‌ها می‌باشد.

نام کریستالی

۸- مدرسه پرواز

هواپیماهای کاغذی برای کودکان بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است. برای ساخت این دست‌ساز خلاقانه می‌توانید از یک سطح چوبی استفاده کنید. در سطح چوب برش‌هایی را ایجاد کرده و می‌توانید با استفاده از هواپیماهای کاغذی بازی جذابی را انجام دهید. این کار اجازه می‌دهد تا تصورات کودکان به پرواز درآید.

مدرسه پرواز

۹- پارچه‌های خال خالی

این پارچه‌های لزج که به وسیله گوهای خال خالی زیبا به وجود آمده اند یک وسیله مناسب برای سرگرمی شما است. فقط باید از مادر یا پدر خود درخواست کنید که آن را تهیه کنید.

پارچه‌های خال خالی

۱۰ – قایق صابونی و مسیر مسابقه

شما می‌توانید به راحتی و با حداقل وسایل این دست‌ساز خلاقانه را در منزل تهیه کنید. قایق صابونی که از یک صابون و پرچم مخصوص قایق تشکیل شده است به همراه یک مسیر لغزنده و هموار که می‌تواند به عنوان یک سرگرمی جذاب تهیه شود. شما می‌توانید مقداری آب به مسیر قایق‌تان اضافه کنید و به دلیل لغزنده بودن مسیر می‌توانید شاهد حرکت قایق خودتان باشید و از این دست‌ساز خلاقانه که درست کرده‌اید لذت ببرید.

قایق صابونی و مسیر مسابقه

۱۱- لباس آتش‌نشانی دست‌ساز

این دست‌ساز خلاقانه را می‌توانید از وسایل دور ریختنی و بازیافتی تهیه کنید. این لباس آتش‌نشانی جذاب از بطری‌های نوشیدنی‌ها تهیه شده است. بعد از ساخت این دست‌ساز خلاقانه می‌توانید شاهد آبیاری گل‌ها و باغچه توسط کودکان خود باشید. مزیت دیگری که این دست‌ساز خلاقانه دارد، این است که سبب می‌شود تا با کودکان شما با برخی از مشاغل مهم جامعه آشنا شوند.

لباس آتش‌نشانی دست‌ساز

۱۲- مار حباب‌ساز رنگین کمانی

شما می‌توانید با قرار دادن یک ظرف صابون در دهانه این حباب‌ساز جذاب این دست‌ساز خلاقانه و جذاب  را تهیه کنید و با استفاده از حباب‌های جادویی ایجاد شده یک تفریح هیجان‌انگیزی داشته باشید.

مار حباب‌ساز رنگین کمانی

۱۳- گچ یخی

برای ساخت این دست‌ساز خلاقانه می‌توانید گچ‌های رنگی و جذاب را در داخل فریزر قرار دهید. در روزهای گرم می‌توانید این گچ‌های رنگی و زیبا را برش داده و یک خاطره و صحنه زیبایی را رقم بزنید. رنگ‌های مخلتف و زیبای انواع گچ سبب می‌شود تا یک ترکیب رنگ فوق‌العاده داشته باشید.

گچ یخی

۱۴- قورباغه‌های اوریگامی

این قورباغه‌های اوریگامی را می‌توانید در پیاده‌رو تهیه کنید. برای ساخت این نوع از دست‌ساز خلاقانه کافی است چند عدد قورباغه را به صورت اوریگامی تهیه کنید. یک محیط مسابقه برای قورباغه‌ها را هم می‌توانید با استفاده از ابزارهای ساده‌ای مانند گچ و … ایجاد کنید. در نهایت می‌توانید یک مسابقه برگزار کنید و ببینید که کدام یک از قورباغه‌های اوریگامی شما مسافت بیشتری را می‌توانند بپرند.

 قورباغه‌های اوریگامی

 

۱۵- کیف شگفت‌انگیز

با استفاده از ابزارهای ساده می‌توانید یک از کیف‌ها را به صورت شگفت‌انگیزی تهیه کنید. زیبایی منحصربه فرد این کیف سبب می‌شود تا هر بیننده‌ای را مجذوب خود بکند.

کیف شگفت‌انگیز

۱۶- تاتوی موقت

این تاتوهای موقت و زیبا را می‌توانید از خلاقیت و ابتکار کودکان خود که در زمان‌هایی که مشغول بازی هستند را تهیه کنید. این تاتوها به راحتی و با استفاده از آب پاک می‌شود و مهم‌ترین مزیت آن این است که کودکان از آن‌ها لذت می‌برند و عاشق آن می‌شوند.

تاتوی موقت

 

۱۷- اسفنج دورانی

با استفاده از انواع اسفنج دور ریختی و غیر قابل استفاده در منزل یا محل کار می‌توانید این دست‌ساز خلاقانه اسفنج فورانی را تهیه کنید. ترکیب رنگ فوق‌العاده این اسفنج سبب می‌شود تا زیبایی منحصربه فردی داشته باشد. برای تهیه این اسفنج دورانی زیبا فقط کافی است تا اسفنج‌های رنگی را در اندازه‌های یکسان برش دهید و سپس آن‌ها را به هم بچسبانید و این کاردستی جذاب را تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

اسفنج دورانی

۱۸- فوم نقاشی

با استفاده از فوم نقاشی رنگارنگ و زیبا می‌توانید نوشته و اشکال زیبایی را به وجود آورید. این دست‌ساز خلاقانه توسط فوم‌های نقاشی که به صورت مایع در ظروف‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید از بازار تهیه کنید. بعد از این‌ که از فوم‌های نقاشی به صورت مایع استفاده کردید باید مدتی منتظر بمانید تا به صورت کامل خشک شوند. بعد از خشک شدن قابل استفاده هستند و می‌توانید از طرحی که به وجود آورده‌اید نهایت لذت را ببرید.

فوم نقاشی

۱۹- مداد شمعی ستاره‌ای

شما می‌توانید این دست‌ساز خلاقانه را با استفاده انواع مداد شمعی به شکل‌هایی که دوست دارید مانند ستاره تهیه کنید. رنگ‌های متنوع و شاد یکی از ویژگی‌های این مداد شمعی زیبا می‌باشد.

مداد شمعی ستاره‌ای

۲۰- سبد برداشت محصولات

با استفاده از کاغذهای رنگی دور ریز می‌توانید این سبد برداشت محصولات زیبا را تهیه کنید. کافی است کاغذهای رنگی زیبایی را که دوست دارید را در داخل سبد برداشت محصولات تعبیه کنید. این سبدهای زیبا کاربردهای مختلف دیگری را نیز دارند مانند اینکه می‌توانید این سبدها را به صورت جا مدادی استفاده کنید یا حتی اینکه می‌توانید اسباب‌بازی و وسایل کودکان را در این سبدهای زیبا و جذاب بگذارید.

سبد برداشت محصولات

۲۱- ایستگاه بازی با بادکنک‌ها

این بازی یک بازی ساده و جذاب است که بیشتر در آمریکا رایج است. در این بازی مقداری بادکنک باد شده و به همراه چند عدد چوب- به عنوان مثال چوب بیس‌بال- تهیه می‌شود و در داخل ظرفی مانند تشت قرار می‌گیرد. بچه‌ها و بزرگسالان با استفاده از چوب‌ها و بادکنک‌ها می‌توانند این بازی جذاب را انجام دهند و چندین ساعت خود را مشغول کرده و لحظات پر نشاطی را رقم بزنند. در این بازی جذاب افراد با استفاده از چوب دستی‌ها به بادکنک‌ها ضربه می‌زنند. هیجان به وجود آمده در این بازی بی‌نظیر است. این بازی مخصوصاً در هوای گرم تابستانی بسیار دلپذیر خواهد بود و سبب می‌شود تا همه بخواهند این بازی دوست داشتنی را انجام بدهند.

ایستگاه بازی با بادکنک‌ها

۲۲- بازی با صدف‌های دریایی

شما می‌توانید با استفاده از جمع‌آوری صدف‌های دریایی این بازی فکری و جذاب را با کودکان خود انجام دهید. در این بازی مقداری صدف را جمع‌آوری کرده و در داخل هر یک از صدف‌ها حرف یا یک عددی را بنویسید. در نظر داشته باشید که هر کدام از حروف یا عددها به صورت جفت نوشته می‌شود. بعد از سایر افراد درخواست کنید تا جفت عدد یا حرف را پیدا کنند. بازی با صدف‌های دریایی یک بازی فکری جذاب و دوست‌داشتنی است که علاوه بر ایجاد هیجان و سرگرمی سبب می‌شود تا حافظه کودکان نیز تقویت شود.

بازی با صدف‌های دریایی

۲۳- نقاشی روی سنگ مرمر با استفاده از لاک ناخن

به کودکان خود اجازه دهید تا با استفاده از لاک ناخن، اثرهای هنری زیبایی را روی سنگ مرمر انجام دهند. این کار سبب افزایش خلاقیت کودکان شما می‌شود و آن‌ها از این کار به شدت لذت خواهند برد. برای این کار نیاز به ابزار خاصی نیست فقط کافی است تا چند عدد لاک غیر قابل استفاده و مقداری سنگ یا سطحی مشابه نیاز دارید. در ادامه فقط باید شاهد هنرنمایی کودکان خود باشید. حتی می‌توانید این آثار زیبا را به عنوان یک المان دکوری در منزل استفاده کنید.

 نقاشی روی سنگ مرمر با استفاده از لاک ناخن

۲۴- آتش‌فشان‌های کوچک

این یک آزمایش علمی با حال و جذاب است که شما به راحتی آن را در ظروف شیشه‌ای ایجاد کنید و از داشتن آن لذت ببرید. برای عملی کردن این سرگرمی جذاب نیاز دارید از راهنمایی‌های والدین خود بهره ببرید چون در غیر این‌صورت احتمال وجود دارد که حادثه‌ای رخ دهد.

آتش‌فشان‌های کوچک

۲۵- کلاژهای هنری

این کلاژهای زیبا که به عنوان یک دست ساز خلاقانه شناخته می‌شوند. ترکیبی از قطعات کاغذ، آبرنگ، تصاویر چسباندنی است. برای ساختن این قطعه هنری زیبا و سریع می‌توانید تصاویر زیبایی که داخل کتاب است را در تابلوی آبرنگی خود به وسیله چسب بچسبانید. یکی از ویژگی‌های این کلاژهای زیبا این است که شما می‌توانید به عنوان یک المان زیبا در فضای خانه خود استفاده کنید.

کلاژهای هنری

۲۶- خمیربازی فانفتی

شما می‌توانید به جای تزیین کیک از فانفتی استفاده کنید. به عبارتی فانفتی همان ترافل رنگی است که معمولاً برای تزیین‌های مواد مختلفی مانندکیک استفاده می‌شود. برای تزیین این کیک خوشمزه می‌توانید از فانتفی استفاده کنید. فقط مد نظر داشته باشید که مزه شیرینی دارد و نباید بیش از حد از آن استفاده کنید.

خمیربازی فانفتی

۲۷- دیوار آبی

یک دست‌ساز خلاقانه و جذاب برای کودکان که با استفاده از آن می‌توانند ساعت‌های زیادی سرگرم شوند. شما می‌توانید با ابزارهای بسیار ساده این دیوار را تهیه کنید. برای ساخت آن به چند عدد لوله رنگی به همراه قیف و یک صفحه چوبی یا فلزی نیاز دارید. لوله‌ها را با ابزارهای ساده‌ای می‌توانید بر روی صفحه‌تان نصب کنید. با ریختن آب داخل قیف‌ها می‌توانید خروج آب از انتهای لوله را مشاهده نمایید. هنگام تهیه و استفاده از این دیوار باید مراقب باشید تا محیط خانه را آبی نکنید.

دیوار آبی

۲۸- مسیر اتومبیل

برای ساخت این سرگرمی زیبا و جذاب نیاز به کمی خلاقیت دارید. کافی است در گوشه‌ای از منزل‌تان مسیر رفت‌و‌آمد ماشین‌ها را شبیه سازی کنید و با استفاده از ماشین‌های رنگی زیبایی که دارید این مسیر اتومبیل زیبا را تهیه کنید و ماشین‌های زیبای‌تان در این مسیر رفت‌وآمد کنند. مواردی مانند پارکینگ اتومبیل‌ها، مسیرهای رفت‌‌وآمد خیابان‌ها و سایر مواردی ضروری که در خیابان‌ها استفاده می‌شود را می‌توانید در این مسیر پیاده سازی کنید. فقط به یاد داشته باشید برای رسم خطوط و خط‌ کشی خیابان و سایر مواردی که بیان شد نیاز است تا با والدین خود هماهنگ کنید و از آن‌ها اجازه بگیرید. این مسیر ویژه اتومبیل سبب می‌شود تا بتوانید با مفاهیم راهنمایی و رانندگی نیز آشنا شوید.

مسیر اتومبیل

۲۹- سرباز چترباز کوچک

کودکان اسباب‌بازی‌هایی که نقش قهرمان داشته باشند را عموماً دوست دارند. یکی از انواع دست‌ساز خلاقانه و زیبا سرباز چترباز است که شما به راحتی می‌توانید آن را تهیه کنید. برای تهیه آن فقط به یک دستمال کاغذی، مقداری رشته و نخ و یک عروسک کوچک نیاز دارید تا این اسباب‌بازی جذاب را تهیه کنید.

سرباز چترباز کوچک

۳۰- عصای جادویی

یک دست‌ساز خلاقانه دیگر که بیشتر برای فصل تابستان مناسب است، عصای جادویی است که شما می‌توانید به وسیله آن حباب ایجاد کنید. ترکیب حباب‌های رنگی جذاب خارج شده سبب می‌شود تا یک صحنه زیبا به وجود آید.

عصای جادویی

۳۱- کنسرت در فضای باز

با استفاده از وسایل و ابزارآلات موجود در آشپزخانه می‌توانید یک کنسرت در فضای باز را که توسط کودکان شما برگزار می‌شود را مشاهده کنید. این کار به خلاقیت و رشد کودکان کمک بسیاری می‌کند. به کودکان اجازه دهید تا این تجربه شیرین را داشته باشند و یک کنسرت در فضای باز را تجربه کنند. فقط مد نظر داشته باشید که شاید برخی از مواقع از صداهای ایجاد شده در این کنسرت دل‌ آزرده و کلافه شوید. برای ساختن این کنسرت در فضای باز فقط کافی است تا برخی از ظروف آشپزخانه را بر روی یک صفحه نصب کنید تا کودکان شما بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

کنسرت در فضای باز

۳۲- گردبند کاغذی

برای ساخت این گردبندی کاغذی زیبا می‌توانید از نوارهای رنگی اضافی و دور ریختنی استفاده کنید. این گردبند کاغذی فوق‌العاده با استفاده از تکه‌های کاغذهای مختلف که می‌تواند شامل کاغذ رنگی، بخشی از مجله یا روزنامه و موارد بسته‌بندی و … باشد. برای ساخت این دست‌ساز خلاقانه باید کاغذها را به صورت رول بپیچید و سپس با استفاده از یک رشته آن‌ها را به هم وصل کنید و از آن لذت ببرید. ترکیب رنگ فوق‌العاده گردنبند کاغذی سبب می‌شود تا در مهمانی‌ها مانند یک ماه بدرخشید.

گردبند کاغذی

۳۳- حباب‌های نقاشی شده

شما با استفاده از این وسیله دست‌ساز خلاقانه می‌توانید در ایام مختلف سال مانند روزهای بارانی که افراد مختلفی در خانه گیر کرده‌اند یک تفریح سالم و مفرحی را داشته باشید. با استفاده از این حباب‌های زیبا، می‌توانید یک نقاشی جذاب و زیبا ایجاد کنید. برای ساخت این کاردستی به مقداری ظرف که حاوی حباب‌های رنگی است نیاز دارید. با استفاده از این حباب‌ها می‌توانید بر روی سطوح مختلفی آثار زیبایی را به وجود آورید.

حباب‌های نقاشی شده

۳۴- افسانه سنگ‌ها

این سنگ‌های زیبایی که نقاشی شده است به راحتی قابل تهیه کردن هستند. کافی‌ است تا روی انواع مختلف سنگ نقاشی‌ای را که دوست دارید را بکشید و بگذارید تا خشک شوند. این سنگ‌ها شبیه افسانه‌هایی هستند که هر کسی می‌تواند داستان‌های زیبای تاریخی درباره آن بسرایند. با ترکیب این سنگ‌های زیبا و برخی از المان‌های طبیعی مانند برگ و … می‌توانید یک اثر هنری زیبا تهیه کنید که می‌توانید آن را به عنوان وسیله دکوری در بخش‌های مختلف خانه استفاده کنید.

افسانه سنگ‌ها

۳۵ – زنگوله پری‌سان

برای ساخت این دست‌ساز خلاقانه جذاب و زیبا می‌توانید با استفاده از شاخه‌های معمولی و شکسته شده درختان، نخ‌های گلدوزی شده، مهره‌ها و وسایل مشابه آن یک زنگوله زیبا را تهیه کنید و هیجان و نشاط را به محل زندگی یا محل کار خود اضافه کنید. این کاردستی ساده و زیبا را می‌توانید در گوشه‌های مختلفی از منزل یا محل کار خود استفاده کنید و به صورت حتمی چشم هر بیننده‌ای به این دست‌ساز خلاقانه زیبا و جذاب خیره خواهد شد.

زنگوله پری‌سان

۳۶- پنجره‌های رنگی

با استفاده از این دست‌ساز خلاقانه به کودکان خود اجازه می‌دهید که در بخشی از فضای خانه مانند پاسیو در پنجره‌های آن‌ها یک اثر هنری زیبایی را خلق کنند. این چسب‌ها با استفاده از آب می‌چسبند و شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را جدا کنید. پس جای نگرانی ندارد و شما می‌توانید به کودکان خود اجازه دهید تا از کودکی خود لذت برده و این دست‌ساز خلاقانه زیبا را تهیه کنند. عبور نور از این پنجره‌های رنگی سبب می‌شود تا تصاویر زیبا و منحصربه فردی ایجاد شود که چشم هر بیننده‌ای را به خود مجذوب کند.

پنجره‌های رنگی

۳۷- آتش‌بازی در شیشه

ترکیب رنگ خوراکی، روغن زیتون و آب یک ترکیب فوق‌العاده زیبا را به وجود می‌آورد که نتیجه آن محسور کننده است و کودکان تمایل دارند تا بارها و بارها این آتش بازی زیبا را مشاهده کنند.

آتش‌بازی در شیشه

۳۸- بسته‌بندی با نایلون‌های حبابی

بچه‌ها به صورت غیر قابل باوری عاشق جعبه‌های بسته‌بندی هستند. شما می‌توانید با استفاده از نایلون‌های حبابی که برای بسته‌بندی سایر وسایل به کار می‌رود و رنگ‌ها یک ترکیب و بسته‌بندی زیبایی را به وجود آورید و از این دست‌ساز خلاقانه زیبا و جذاب نهایت لذت را ببرید. برای تهیه این استمپ‌های رنگی جذاب به مقداری نایلون حبابی و مقدار رنگ نیاز دارید. این نایلون‌های حبابی را به رنگ‌ها آغشته کنید و می‌توانید به عنوان استمپ در سطوح مختلف استفاده کنید. زیبایی و نظم فوق‌العاده به وجود آمده سبب می‌شود تا هر کسی هدیه را دریافت کند مجذوب بسته‌بندی منحصربه فرد آن شود.

بسته‌بندی با نایلون‌های حبابی

۳۹- دستبند کاغذی

با استفاده از کاغذهای رنگی می‌توانید این دستبندهای کاغذی زیبا را به وجود آورید. در صورتی که کاغذهای رنگی در خانه موجود ندارید، نگران نباشید می‌توانید کاغذهای ساده را خودتان رنگ‌آمیزی کرده و سپس اقدام به تهیه این دستبند کاغذی بکنید. هنگام استفاده از این دستبند کاغذی باید در نظر داشته باشید که با احتیاط استفاده کنید چون این دستبندهای کاغذی حساس هستند، امکان پاره شدن آن‌ها وجود دارد و هنگام استفاده باید مراقب باشید دستبند شما با آب تماس نداشته باشد. این دستبندهای کاغذی را هم می‌توانید به عنوان هدیه انتخاب کنید و به افرادی که دوست‌شان دارید هدید بدهید.دستبند کاغذی

۴۰- شجره‌نامه

همواره شجره‌نامه‌ها یکی از جذاب‌ترین دست‌سازهای خلاقانه هستند، که شما هم می‌توانید به راحتی یکی از این شجره‌نامه‌های زیبا را ایجاد کنید. در ابتدا طرح کلی را در چاپگر به وسیله کامپیوتر چاپ کنید، سپس می‌توانید با استفاده از استمپ به عنوان برگ استفاده کنید. هنگام طراحی این شجره‌نامه زیبا می‌توانید از ترکیب ۲ رنگ استفاده کنید بدین ترتیب که از رنگ‌های پر رنگ برای پدربزرگ، مادر بزرگ‌ها و اجداد استفاده کنید و افرادی که در ادامه به خاندان شما اضافه می‌شود را می‌توانید با استفاده از رنگ‌های روشن مشخص کنید.

شجره نامه

در صورتی که تمایل داشته باشید تا به مناسبت روز مادر دست‌سازهای زیبایی را به پاس قدردانی از مادرتان به او تقدیم کنید می‌توانید در این پست ایده‌های دست‌ساز زیبا برای هدیه روز مادر را مشاهده کنید.

منبع: goodhousekeeping

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *