می‌خواهید به یکی از عزیزانتان کادو دهید؟ این کادو برای فرزندی کوچک شما یا شاید کمی بزرگ‌تر برای ابراز علاقه به فردی بزرگسال است؟ در بازار عروسک‌های جذاب مختلفی وجود دارند اما در این میان انواع عروسک روسی دست‌ساز با ظاهری جذاب و رنگارنگ بیشتر از سایر عروسک‌ها به واقعیت شبیه بوده و باعث انتخاب تعداد بیشتری از مشتریان است.

انواع عروسک روسی

نیاز به بازی کردن با عروسک در دختر بچه‌ها و البته سایر کودکان موضوعی انکارناپذیر است؛ در این مورد تاریخچه طولانی از سال‌ها قبل وجود دارد که نشان دهنده علاقه بشر به بازی با عروسک و البته در این سال‌ها مقدار خرید انواع عروسک روسی از طرف بزرگسالان گاها حتی بیشتر از کودکان برای نشان دهنده ابراز علاقه و عشق بزرگسالان به یکدیگر از این طریق وجود داشته است.

 

شاید باورکردنی نباشد اما علت پیدایش هر عروسک، نحوه ساخت اولین عروسک در نوع خود و چگونگی گستردگی آن در سایر کشورها داستانی طولانی و پیشینه عجیبی به دنبال دارد؛ و در این میان، وقتی به تاریخچه ساخت این عروسک نگاه می‌کنید متوجه می‌شوید،هنرمند سعی می‌کند که واقعیت‌های سرد سرزمین روسیه  را به همراه ترکیبی از خیال و واقعیت به تصویر کشیده و بسازد.

عروسک روسی،توسط یک طراح نروژی به‌نام tone finnanger ساخته شد؛ و بر این عقیده پایه‌گذاری شده است که یک عروسک خوب، وسیله‌ای بسیار جذاب است که قابلیت حمل و نقل آسان و تعویض سریع لباس‌ها را داشته باشد.

 

عروسک مو فرفری، عروسک روسی

 

عروسک معمولاً شبیه انسان ساخته می‌شود تا کودک آن‌را فردی زنده تصور کرده و به آن شخصیت دهد؛ عروسک روسی‌ در انواع مختلف باعث تقویت قوه‌تخیل شده چرا که در هر دو نوع جنس و شخصیت اجتماعی و شغلی وجود دارد.

عروسک در واقع پل ارتباطی است بین بزرگسال و کودک که توسط آن بزرگسال بتواند با معرفی دنیا اطراف به کودکان، شخصیت فرزندان خود را بهتر بشناسند. کودک با عروسک با دنیای بزرگ‌ترها درگیر شده و آن را بیشتر جستجو می‌کند؛ از طرفی نیز استعدادشان را در زمینه‌های مختلف تجربه کرده و قدرت تخیلشان را به نمایش می‌گذارند. پس به کودک خود اجازه دهید با عروسک‌های مختلف بازی کند تا خود، شخصیت خود و دنیا اطراف را بهتر شناخته و قوه تخیل آن افزایش یابد.

 

عروسک روسی پسر
عروسک روسی دخترانه

با توجه به تحقیقات مختلف در مورد بازی‌های موجود و به خصوص نوع عروسک‌های ساخته شده، در این میان پارچه سازگارترین جنس برای عروسک و بی‌خطرترین آن‌هاست؛ چرا که عروسک­‌های پلاستیکی که قابلیت خم شدن دارند، نوعی از محصولات صنعت پتروشیمی هستند و عواقب فراوانی مانند عقیم شدن کودک در پی تماس با این مواد شیمیایی را در پی خواهد داشت.

پرستار، عروسک روسی

 

مخاطب عروسک‌های روسی تنها بچه‌ها نیستند؛ بلکه بزرگسالان نیز برای نشان دادن علاقه خود گاها بیشتر از کودکان از این عروسک‌ها خریداری می‌کنند. معنای لغوی عروسک از کلمه عروس گرفته شده است و در کنار آن از کلمه بازیچه نشات می‌گیرد که به معنای آن‌چه که از پارچه، موم یا پلاستیک و دیگر چیزها به‌شکل دختری زیبا و عروس مانند ساخته شود.

 

انواع عروسک روسی، عروس و داماد

برای عروسک‌تان مطابق با شخصیتی که در ذهن دارید لباس انتخاب کنید؛ برای مثال اگر پسر است مطمئنا کت و شلوار انتخاب مناسبی است. حتی می‌توان لباس‌های سنتی برای عروسک روسی خود انتخاب کنید.

عروسک عروس و داماد روسی با لباس سنتی

در انتها باید این موضوع را در نظر گرفته که توجه به فرزند و درخواست آن یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب عروسکی درست و مناسب برای آن‌هاست. تهیه اسباب سرگرمی و بازی کودکان نیز از دیر باز مرسوم بوده و یکی از مهمترین و قدیمی‌ترین این اسباب‌بازی‌ها عروسک‌ها می‌باشند که تولید آن‌ها تاریخچه‌ی بسیار طولانی دارد. پیش از این در مورد نحوه ساخت عروسک روسی، لباس و کفش آن نیز صحبت شده است؛ دوخت این عروسک نیاز به حرفه خاصی ندارد و بسیار ساده است؛ اگر فکر می‌کنید می‌خواهید تجربه شیرینی از  کادو دادن یک عروسک دست‌ساز داشته باشید، عروسک روسی بهترین گزینه در این مورد است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *